KONKURS KAPELUSZA NA TORZE WYŚCIGÓW KONNYCH SŁUŻEWIEC

KONKURS KAPELUSZA NA TORZE WYŚCIGÓW KONNYCH SŁUŻEWIEC

Udział trzech naszych słuchaczek w tegorocznym Konkursie Kapelusza w Dniu

UTW na Torze Wyścigów Konnych Służewiec to dla nas powód do dumy

i zadowolenia.

Nasza koleżanka IRENA STRZAŁA została Miss Kapelusza Toru Wyścigów

Konnych 2020.

ALICJA JURCZYK to finalistka Konkursu Kapelusza TWK,

TERESA BOJANOWICZ półfinalistka Konkursu Kapelusza TWK.

Konkurs Kapelusza to pokaz elegancji, wdzięku i szyku uczestniczek

oraz zjawiskowych kapeluszy.

Warto nadmienić, że w konkursie uczestniczyły Panie z UTW z województwa

mazowieckiego.

Naszym uczestniczkom gratulujemy i serdecznie pozdrawiamy.

Cieszymy się z Waszego sukcesu                       Zarząd i Rada Słuchaczy

zdjęcia naszych koleżanek z Panoramy 4/2020 Fundacji OPUTW
 Aby  obejrzeć kliknijcie na link :
Aktualności (fundacjaoputw.pl)

Aktualne wykłady

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Podaję link do dzisiejszego wykładu Uniwersytetu Otwartego UW pt.

Kropla drąży skałę – jak ruchy społeczne mogą zmieniać świat?

18.11.2020 godz. 18

Klikamy i oglądamy.

Przypominam również o jutrzejszym wykładzie:  ” Czy czas budować nową arkę” , który odbędzie się w czwartek 19.11.2020 o godz. 17.00.

Link do niego poniżej:

https://instituteofgeophysicspolishacademyofsciences.my.webex.com/instituteofgeophysicspolishacademyofsciences.my/j.php?MTID=m9ff804bdfaef1c1d7b2b47180b281297

Wykład będzie  nadawany  w czasie rzeczywistym ( na żywo), dlategozaczynamy logowanie się od 16.50 .Prosimy o punktualność !

   Wykład będzie nagrywany i będzie można go obejrzeć jeszcze następnego dnia.

 Dla tych co wchodzą pierwszy raz  :

Link podajemy w przeglądarce. Zaprosi nas na stronę Cisco Webes. Pobieramy  i instalujemy program Cisco Webes. Następnie podajemy swoje dane i oczekujemy na wejście do pokoju, który powinien być dostępny tuż przed wykładem. Warto więc zacząć ok 10 min wcześniej !!

Życzę miłego oglądania Elżbieta Madejska

„Kropla drąży skałę – jak ruchy społeczne mogą zmieniać świat?”

Drodzy Słuchacze, 

Zapraszamy na wykład online organizowany przez Uniwersytet Otwarty UW – „Kropla drąży skałę  jak ruchy społeczne mogą zmieniać świat?”. Wykład rozpocznie się 18 listopada (środa) 2020 roku o godz. 18:00. Transmisja odbędzie się w serwisie YouTube, a informacje o niej zostaną udostępnione na stronie internetowej UOUW oraz na portalu Facebook (link do transmisji podamy jutro). Wykład poprowadzi dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene, politolożka i socjolożka z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.  Wykład będziepoświęconyspecyfice i przyszłości ruchów społecznychoraz ich wpływowi na rzeczywistość, w której żyjemy. Odpowiemy m.in. na pytania: Czym są ruchy społeczne i jak powstają? Kim są ich uczestnicy i kto wspiera ich działalność? Czy postulaty ruchów społecznych mają realny wpływ na rzeczywistość? Co kieruje uczestnikami ruchów społecznych – chęć realizacji celu czy sama potrzeba uczestnictwa w zbiorowym działaniu? Czy ruchy społeczne jedynie burzą i negują aktualną rzeczywistość czy budują nową?

Wspieramy KOTERIĘ

Zieleń metafizyczna wspiera KOTERIĘ

Grupa malarska WTUTW „Zieleń metafizyczna” postanowiła wspierać KOTERIĘ. Jest to organizacja pożytku publicznego, która działa na rzecz kotów wolno żyjących, kształci społeczność i promuje prawo każdego kota do bycia bezpiecznym, zdrowym i cenionym. KOTERIA zmierza do tego by nadszedł dzień, kiedy wszystkie stada kotów wolno żyjących, będąc niezbędnym elementem miejskiego ekosystemu, będą zdrowe, karmione, monitorowane i leczone w razie potrzeby. Natomiast koty bezdomne znajdą odpowiedzialnych i kochających opiekunów. W KOTERII są kastrowane za darmo koty wolno żyjące, jak i te, które mają opiekunów. Od początku działalności KOTERIA pomogła kilkuset opiekunom warszawskich kotów. Wypożyczają za kaucją sprzęt do łapania – klatki łapki i podbieraki, transporterki do przewozu kotów. Co roku budują budki na zimę dla kotów miejskich, w czym pomagają wolontariusze tak, aby wszyscy opiekunowie, którzy potrzebują budek dla swoich podopiecznych, mogli je dostać.

KOTERIA prowadzi też Dom Spokojnej Kotości (DeSKa), w którym znajdują dożywotnią serdeczną opiekę koty przewlekle chore lub starsze. Przyszli pensjonariusze Domu Spokojnej Kotości to koty wolno żyjące, nieoswojone, przeważnie już chore lub zaczynające chorować. Leczone długo w KOTERII, w Domu Spokojnej Kotości zaczynają się powoli oswajać, udeptywać, mruczeć, pozwalają się głaskać. Są prawie zdrowe, tylko niektóre mają białaczkę, inne uszkodzenie nerek lub mają przetrącony zadek i nie mogą już sprawnie biegać i się wspinać. Czasem takiego delikwenta ktoś adoptuje i zapewni mu ciepło i serce przez kilka ostatnich jego miesięcy życia. Często koty chore na białaczkę w dobrych warunkach mogą żyć wiele lat, jednak by tak się stało muszą mieć odpowiednią karmę, zapewnione jak najlepsze warunki życia, leki wzmacniające odporność i stałą opiekę medyczną. To wszystko jest kosztowne, a KOTERIA funkcjonuje tylko i wyłącznie dzięki dobrowolnym wpłatom darczyńców, pozyskanym dotacjom i odpłatnej działalności pożytku publicznego.

Jedną z form pomocy jest Bazarek dla KOTERII, który postanowiły wspierać swoimi pracami nasze wspaniałe malarki i malarz z Zieleni Metafizycznej – grupy malarskiej WTUTW. Zapraszamy członków Uniwersytetu i ich przyjaciół do polubienia strony na FB https://www.facebook.com/groups/BazarekDlaKoterii/?multi_permalinks=1956477861160213&notif_id=1605393635982343&notif_t=feedback_reaction_generic licytowania wystawionych tam rzeczy i wstawiania swoich przedmiotów na sprzedaż.

Ośrodek dla Kotów Miejskich w Warszawie KOTERIA (http://www.koteria.org.pl/) jest prowadzony przez Fundację dla Zwierząt ARGOS (http://www.argos.org.pl).

Wykład (live) czwartek 12.11.2020 16:50 Temat : „Klimatyczne fakty i mity.”

Drogie Koleżanki i Koledzy

 Serdecznie Was witam z nadzieją,że wszyscy są zdrowi.

 Dzisiaj przesyłamy Wam linki i tematy najbliższych wykładów.

Będą one dla nas nowością, bo będą nadawane w czasie rzeczywistym ( na żywo) .Będziemy brać w nich udział,można zadawać pytania lub podyskutować z wykładowcą.Wykłady te odbędą się w 2 kolejne czwartki

12.11.2020 o godz.17.00,ale logujemy się od 16.50 -czyli klikamy w link Temat :   „Klimatyczne fakty i mity.”

proszę o punktualność !

https://instituteofgeophysicspolishacademyofsciences.my.webex.com/instituteofgeophysicspolishacademyofsciences.my/j.php?MTID=m9cbe015852a70c08d9dcd55251ffc620

Następny wykład odbędzie się w tej samej formule :  19.11.2020 godz.17.00 wchodzimy o 16.50-czyli j.w.

klikamy w linka. Temat ” Czy czas budować nową arkę” .) Link na Naszej stronie www aktualności, w kalendarzu na www, oraz w osobnym mailu 

Wykłady są prowadzone przez naukowców PAN i dotowane z funduszy UE. Serdecznie Was na nie zapraszam. Oglądalność jest monitorowana przez autorów projektu. Bardzo jestem ich ciekawa. Wykłady będą nagrywane i będzie można je obejrzeć jeszcze następnego

 dnia ale dla statystyki będzie liczona obecność w czasie rzeczywistym.

 Serdecznie Wszystkich pozdrawiam

 Barbara Bednarska

„Tyrmand część II”

Zapraszamy jutro do przeczytania swoich maili. Znajdziecie tam informację o wykładzie pana Waldemara Borzestowskiego pt. „Tyrmand część II” . Wykład dostępny będzie od 06.11.20 do 10.11.20

Nordic Walking

      Przypominamy, że w związku z rygorem sanitarnym i apelami do seniorów o pozostanie w domu uniwersyteckie spacery Nordic Walking są zawieszone do odwołania.

                                                                                  Zarząd WTUTW