Wykład będzie nadawany w czasie rzeczywistym ( na żywo), dlategozaczynamy logowanie się od 16.50 .Prosimy o punktualność !
Wykład będzie nagrywany i będzie można go obejrzeć jeszcze następnego dnia.
Dla tych co wchodzą pierwszy raz :
Link podajemy w przeglądarce. Zaprosi nas na stronę Cisco Webes. Pobieramy i instalujemy program Cisco Webes. Następnie podajemy swoje dane i oczekujemy na wejście do pokoju, który powinien być dostępny tuż przed wykładem. Warto więc zacząć ok 10 min wcześniej !!
Zapraszamy na wykład online organizowany przez Uniwersytet Otwarty UW – „Kropla drąży skałę – jak ruchy społeczne mogą zmieniać świat?”. Wykład rozpocznie się 18 listopada (środa) 2020 roku o godz. 18:00. Transmisja odbędzie się w serwisie YouTube, a informacje o niej zostaną udostępnione na stronie internetowej UOUW oraz na portalu Facebook (link do transmisji podamy jutro). Wykład poprowadzi dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene, politolożka i socjolożka z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW. Wykład będziepoświęconyspecyfice i przyszłości ruchów społecznychoraz ich wpływowi na rzeczywistość, w której żyjemy. Odpowiemy m.in. na pytania: Czym są ruchy społeczne i jak powstają? Kim są ich uczestnicy i kto wspiera ich działalność? Czy postulaty ruchów społecznych mają realny wpływ na rzeczywistość? Co kieruje uczestnikami ruchów społecznych – chęć realizacji celu czy sama potrzeba uczestnictwa w zbiorowym działaniu? Czy ruchy społeczne jedynie burzą i negują aktualną rzeczywistość czy budują nową?
Grupa malarska WTUTW „Zieleń metafizyczna” postanowiła wspierać KOTERIĘ. Jest to organizacja pożytku publicznego, która działa na rzecz kotów wolno żyjących, kształci społeczność i promuje prawo każdego kota do bycia bezpiecznym, zdrowym i cenionym. KOTERIA zmierza do tego by nadszedł dzień, kiedy wszystkie stada kotów wolno żyjących, będąc niezbędnym elementem miejskiego ekosystemu, będą zdrowe, karmione, monitorowane i leczone w razie potrzeby. Natomiast koty bezdomne znajdą odpowiedzialnych i kochających opiekunów. W KOTERII są kastrowane za darmo koty wolno żyjące, jak i te, które mają opiekunów. Od początku działalności KOTERIA pomogła kilkuset opiekunom warszawskich kotów. Wypożyczają za kaucją sprzęt do łapania – klatki łapki i podbieraki, transporterki do przewozu kotów. Co roku budują budki na zimę dla kotów miejskich, w czym pomagają wolontariusze tak, aby wszyscy opiekunowie, którzy potrzebują budek dla swoich podopiecznych, mogli je dostać.
KOTERIA prowadzi też Dom Spokojnej Kotości (DeSKa), w którym znajdują dożywotnią serdeczną opiekę koty przewlekle chore lub starsze. Przyszli pensjonariusze Domu Spokojnej Kotości to koty wolno żyjące, nieoswojone, przeważnie już chore lub zaczynające chorować. Leczone długo w KOTERII, w Domu Spokojnej Kotości zaczynają się powoli oswajać, udeptywać, mruczeć, pozwalają się głaskać. Są prawie zdrowe, tylko niektóre mają białaczkę, inne uszkodzenie nerek lub mają przetrącony zadek i nie mogą już sprawnie biegać i się wspinać. Czasem takiego delikwenta ktoś adoptuje i zapewni mu ciepło i serce przez kilka ostatnich jego miesięcy życia. Często koty chore na białaczkę w dobrych warunkach mogą żyć wiele lat, jednak by tak się stało muszą mieć odpowiednią karmę, zapewnione jak najlepsze warunki życia, leki wzmacniające odporność i stałą opiekę medyczną. To wszystko jest kosztowne, a KOTERIA funkcjonuje tylko i wyłącznie dzięki dobrowolnym wpłatom darczyńców, pozyskanym dotacjom i odpłatnej działalności pożytku publicznego.
Serdecznie Was witam z nadzieją,że wszyscy są zdrowi.
Dzisiaj przesyłamy Wam linki i tematy najbliższych wykładów.
Będą one dla nas nowością, bo będą nadawane w czasie rzeczywistym ( na żywo) .Będziemy brać w nich udział,można zadawać pytania lub podyskutować z wykładowcą.Wykłady te odbędą się w 2 kolejne czwartki
12.11.2020 o godz.17.00,ale logujemy się od 16.50 -czyli klikamy w link Temat : „Klimatyczne fakty i mity.”
Następny wykład odbędzie się w tej samej formule : 19.11.2020 godz.17.00 wchodzimy o 16.50-czyli j.w.
klikamy w linka. Temat ” Czy czas budować nową arkę” .) Link na Naszej stronie www aktualności, w kalendarzu na www, oraz w osobnym mailu
Wykłady są prowadzone przez naukowców PAN i dotowane z funduszy UE. Serdecznie Was na nie zapraszam. Oglądalność jest monitorowana przez autorów projektu. Bardzo jestem ich ciekawa. Wykłady będą nagrywane i będzie można je obejrzeć jeszcze następnego
dnia ale dla statystyki będzie liczona obecność w czasie rzeczywistym.
Zapraszamy jutro do przeczytania swoich maili. Znajdziecie tam informację o wykładzie pana Waldemara Borzestowskiego pt. „Tyrmand część II” . Wykład dostępny będzie od 06.11.20 do 10.11.20
Przypominamy, że w związku z rygorem sanitarnym i apelami do seniorów o pozostanie w domu uniwersyteckie spacery Nordic Walking są zawieszone do odwołania.