Zapisy do Wawerskiego Towarzystwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku  na rok 2024/25

AKTUALIZACJA : 24.09.2024 godz 15:20 UWAGA !!

Szanowni ! Po zapisach w dniu 24.09.2024 przekroczyliśmy stan 400 słuchaczy i zgodnie z wcześniejszymi sygnałami, jesteśmy zmuszeni do wstrzymania dalszego naboru chętnych, za co mocno przepraszamy.

Niezależnie od przynależności do WTUTW zapraszamy wszystkich chętnych na wykłady w sali widowiskowej WCK w kolejne czwartki o godz 17:00.

Szanowni Państwo // Tekst wrzesień 2024 //

Zbliżamy się do rozpoczęcia kolejnego  roku akademickiego Wawerskiego Towarzystwa UTW .

Zajęcia rozpoczynają się 14 października, po inauguracji roku akademickiego która odbędzie się 11  października w  sali widowiskowej WCK   (godz 11:00 ) Wykład inauguracyjny wygłosi Jolanta Szwalbe tytuł : „Jak zwyciężyć trudny czas- nie starzeje się ten kto niema czasu”. .

W tym roku akademickim , ze względu na wielkość grup, ilość zajęć i pomieszczeń, jesteśmy zmuszeni do ograniczenia maksymalnej ilości naszych słuchaczy do 400 osób..  Dotarliśmy do maksimum ilości jakie organizacyjnie możemy obsłużyć działaniem wolontariackim  a na  zawodowych pracowników WTUTW nie stać.  Dlatego też :  zbliżając się do ok 390 zgłoszeń,  nastąpi wstrzymanie dalszego przyjmowania zapisów.

Zapisy dotychczasowych członków UTW :

Elektroniczne : ( dla słuchaczy dotychczasowych) będą przeprowadzone 9 i 10 września. Link znajdziecie w mailu Informator_UTW.

Osobiste: ( dla słuchaczy dotychczasowych) :

12 września (czwartek) godz. 12:00 – 15:00    

13 września (piątek) godz. 10:00 – 14:00

Zapisy osobiste nowych kandydatów do UTW  w  WCK ul. Żegańska 1a, sala 58 I piętro :

UWAGA : Dla „nowych”   tylko ta  forma jest dostępna !!

24 września (wtorek)  godz. 12:00- 15:00    

25 września (środa) godz. 10:00- 14:00

Zapisy elektroniczne  9 -10 września ,

wprowadzone zostały w celu ograniczenia kolejek osób czekających na zapisy osobiste ( w sekretariacie). W  tym roku, aby zrównać szanse osobom bez komputera, na zapisy na dobrej pozycji, zapisy elektroniczne trwają 2 dni , po czym 1 dzień przerwy i zapisy osobiste.   

Każdy blok zapisów ( osobistych czy elektronicznych ) : uwzględnia stan zapisów wcześniejszych.

Przy zapisach elektronicznych, wejść na przesłany link zapisów a po przesłaniu formularza rejestracji  prosimy o zrealizowanie wpłaty rocznej składki członkowskiej  wg wytycznych niżej.
Nr Konta Bankowego Santander Bank Polska – 10 1090 1753 0000 0001 4454 2717 
Prosimy podać w tytule przelewu ” składka członkowska (i ew. wpisowe)  Imię Nazwisko ”  

Przypomnienia :

Wawerski Uniwersytet Trzeciego Wieku  powstał w 2004 roku  a więc obchodzimy

  20-lecie !!  które świętować będziemy 10 października od godz. 14:00

ROŚNIEMY….  , począwszy od kilkunastu osób w 2004 aż do 385 słuchaczy w roku akademickim 2023/2024. <Tu historia WTUTW.>

Głównym zadaniem WTUTW jest integracja środowiska starszych osób oraz wspomaganie rozwoju osobistego jej członków.

Podstawowa oferta to : 

– wykłady plenarne

– wykłady muzealne poza siedzibą

– lektoraty   : angielski  i hiszpański  na różnych poziomach

– zajęcia komputerowe na różnych poziomach

– warsztaty malarskie

– zajęcia gimnastyczno-rehabilitacyjne w sali

– Zajęcia gimnastyczno-rehabilitacyjne na basenie ( Anin)

– Nordic-walking w wawerskich lasach

– Zajęcia wspólnego śpiewania

Plan zajęć i ich opisy możecie znaleźć w < „kalendarzu” > na stronie www.

Poza zajęciami standardowymi ( cotygodniowymi) w Uniwersytecie działają :

– Klub Kultury

– Grupa Teatralna

– Chór ,     oraz powstałe z oddolnej inicjatywy  słuchaczy kluby:

– Ogrodnika

– Podróżnika

– i sekcja kajakowa i rowerowa

Organizujemy również:

– Wycieczki  krajoznawcze ( 1, 2-dniowe)  po Polsce i bliżej po Mazowszu

– Dwa wyjazdy do „wód termalnych” ( Poronin) w kwietniu i wrześniu

Szerzej :  Powyższe opisane na stronie www

Zasady działania Towarzystwa Uniwersytetu :

Działalność WTUTW opiera się na pracy Zarządu, wybieranym z grona słuchaczy co 3 lata i kontrolowanym poprzez coroczne  Walne  Zebranie członków.

WTUTW działa w oparciu o finanse zebrane z opłat członkowskich, darowizn, wpisowego oraz uzyskane z grantów z Urzędu m. st. Warszawa (dofinansowanie do zajęć) i Urzędu Dzielnicy Wawer (finansowanie zajęć malarstwa i śpiewu). 

Opłaty na rok akademicki 2024/2025

Opłata członkowska wynosi 130 zł, a wpisowe (które płacą tylko nowi członkowie) dodatkowe 70 zł.  Członkowie honorowi są zwolnieni z opłat członkowskich a seniorzy powyżej 85 płacą połowę składki.

Większość zajęć cotygodniowych jest  częściowo dofinansowana przez Urząd Miasta Warszawy  i wymaga dodatkowych  opłat osób uczestniczących w tych zajęciach.

Zajęcia bezpłatne dla słuchaczy to: wykłady plenarne, muzealne,  Nordic Walking i śpiew.

Warsztaty malarstwa są bezpłatne w okresie realizacji grantu z Urzędu Dzielnicy Wawer (marzec- początek grudnia). W pozostałym okresie roku akademickiego koszty tych zajęć pokrywają ich uczestnicy.

Zajęcia

Na samym początku zajęć grupy wybierają starostę grupy, odpowiedzialnego za zbieranie opłat  składkowych za zajęcia, kontakt z prowadzącym zajęcia, informowanie swoich słuchaczy o zmianach, terminach itp..

Zajęcia : w tym roku 2024/25 : Lektoraty, warsztaty  malarskie , komputery ( środowe)   są kontynuacją zeszłorocznych realizacji . Postaramy się aby układ i poziom zajęć był bez zmian. Tak więc,  zapraszamy „starych” uczestników do „swoich” grup oraz osoby nowe do dołączenia do którejś z istniejących grup odpowiadających im poziomem. ( Jeśli niewłaściwie traficie : to po pierwszych zajęciach jest szansa na przeniesienie na poziom wyżej lub niżej).

Zajęcia szczególne „oblegane”  mają dodatkowe warunki naboru :  

  1. Przy zapisach oraz w kalendarzu widać wyznaczone limity wielkości grup Min/Max . Jeśli przy zapisach ilość osób przekracza max ( decyduje kolejność zgłoszeń ),  zgłoszenia  ponad normę  nie są przyjmowane lub przechodzą do listy rezerwowych. ( np. basen, malarstwo)
  2. Jeśli oferta którejś działalności nie zbierze minimum lub  w trakcie roku grupa  „wykruszy się” poniżej minimum : może być przez Zarząd zamknięta w trybie natychmiastowym. 

Apelujemy o przemyślany zapis, gdyż zajęcia trwają przez cały rok akademicki i tylko wyjątkowe sytuacje życiowe są usprawiedliwieniem do przerwania uczestnictwa i w konsekwencji : przerzucenia kosztów na pozostałych członków grupy.

Zapisy do lektoratów językowych :   zapisujemy się  tylko do jednej wybranej grupy danego języka. Zapisy do różnych grup jednego języka są dopuszczalne wyjątkowo za zgodą prowadzącego zajęcia i Zarządu UTW , na szczególnych warunkach o ile wielkość grupy nie przekracza maksimum.

Zajęcia rehabilitacyjne na basenie  ( Basen w Aninie)

Corocznym problemem jest nadmiar chętnych. Jeśli więc nie pośpieszyłeś się z zapisami : lepiej wybrać grupę mniej obłożoną.

Planujemy  5 grup w trybie tygodniowym po 15 osób  w semestrze  I  oraz 5 grup po 15 osób w semestrze II.

Semestr I  : 14 październik – 31 styczeń

Semestr II : 17 luty  –  12 czerwca

Każda osoba może zapisać się tylko do 1-nej grupy pierwszego semestru.

Lista zapisów każdej grupy powyżej 12 miejsca tworzy listę rezerwową na II semestr.

3 ostatnie miejsca (13 -15) w każdej grupie rezerwowane są  z preferencjami dla osób które : – nie „zmieściły” się w 15-tce w poprzednich semestrach, działają wolontariacko lub powinny uczestniczyć ze względów zdrowotnych.  Na miejsca niewypełnione przyjmowane będą kolejne osoby z listy rezerwowej zapisów dla danej grupy.

W trakcie „roku” osoby będące na liście rezerwowej mogą być zapraszane na zajęcia  przez starostę grupy w zastępstwie planowych nieobecności osób będących aktualnie na liście.

Bardzo ważne jest by takie nieobecności zgłaszać do swoich starościn już w momencie ich planowania, by był czas na powiadomienie osób z list rezerwowych o możliwości ćwiczeń w danym dniu.

Tak jak w poprzednich latach, osoby z list rezerwowych tworzą grupy podstawowe w II  semestrze. 

Kanały informacyjne naszej organizacji  ( co gdzie kiedy kto )  :

  1. Informacje bieżące przekazywane są bezpośrednio , w czwartki ok 15minut przed wykładem plenarnym.
  2. Informator książeczkowy „Głos SOWY”   jest rozdawany słuchaczom podczas inauguracji roku akademickiego.
  3. Strona www :< AKTUALNOSCI>  albo < WYCIECZKI> , < PROGRAM >
  4. W katalogu Program : polecamy „KALENDARZ”  ( czyli zbiór zaplanowanych działań) ( każde okienko ma w tle szerszy opis) .
  5. INFORMATOR UTW : to e-mail wysyłany 1-2 x w tygodniu, sygnalizujący nadchodzące zdarzenia, plany i ogłoszenia. Uwaga – Wysyłany jest tylko do osób, które udostępniły swego maila.
  6. Grupa Facebook „Słuchacze WTUTW”   ( grupa zamknięta , tylko dla zarejestrowanych członków przeznaczona  dla szybkiej wymiany uwag, ocen i wzajemnych propozycji imprez kulturalnych )
  7. SMSy :  komunikacja starostów i słuchaczy wewnątrz grup
  8. WhatsUp : komunikacja w niektórych grupach i klubach : Ogrodników, Podróżników, Sekcji malarskiej.
  9. Youtube  : okazjonalne materiały dla słuchaczy.

Wszelka skuteczna działalność opiera się na przekazywaniu informacji potencjalnym potrzebującym!   DLATEGO   Podczas zapisów prosimy o  Wasze dane  :

Imię, nazwisko, rok urodzenia,  adres, dzielnica ( to po to aby mieć z Wami kontakt oraz prowadzić obowiązkowe statystyki wobec Miasta i Dzielnicy oraz móc potwierdzić stan faktyczny członkostwa UTW).

Także : Nr telefonu i adres e-mail  (abyśmy mogli się z Wami komunikować).

Wasze dane służą wyłącznie do wewnętrznej komunikacji i obowiązkowemu zgłaszaniu przy ubezpieczeniach ( np. wycieczki, basen) . Poza tym dane indywidualne nie wychodzą na zewnątrz . Przywiązujemy dużą wagę do ograniczania szans wycieku danych wrażliwych.  Musicie pamiętać, że nie powiadomimy was o  nowej akcji, imprezie itp. jeśli nie zostawicie nam nr telefonu czy adresu e-mail.

Szanowni Państwo

Nasza organizacja działa prawie 20 lat, ciągle się zmieniając, dopasowując do nowych wymagań i warunków. Przeszliśmy skutecznie przez ograniczenia pandemii.  Mamy nadzieję, że nasza i wasza działalność poprawi  „trzecią młodość”  kolejnych  roczników naszych słuchaczy.

ZAPRASZAMY DO NAS !


Apelujemy do uczestników, którzy mają wiedzę o swoich problemach technicznych ze zdalnym dostępem przez komputer  przez ZOOM, Skype , Meet  lub pocztę elektroniczną  aby wcześniej zainteresować się usunięciem problemów (teraz jest jeszcze czas).
Apelujemy aby osoby uczestniczące w zajęciach stacjonarnych były zaszczepione ( we wspólnym interesie współlokatorów) .

Najbliższe zapisy : wrzesień 2024  

UWAGA  :  Ze względu na wielkość grup, ilość zajęć i pomieszczeń musimy ograniczyć ilość naszych słuchaczy.  Dotarliśmy do maksimum ilości jakie organizacyjnie możemy obsłużyć działaniem wolontariackim. Na zawodowych pracowników WTUTW nie stać.  

Dlatego też :  zbliżając się do ok 390 zgłoszeń nastąpi wstrzymanie dalszego przyjmowania zapisów.

SEKRETARIAT      wtorki  ( sala 58 WCK Wawer)  ( ale  w okresie  październik- czerwiec.)

Tel : +48 537970480 (godz.10-18)

Kontakt e-mail WTUTW: [email protected]  lub   [email protected].

%d bloggers like this: